Aranżacja małej łazienki

Mała łazienka może wydawać się mało funkcjonalna. Daje nam ona mało swobody w poruszaniu się. Niewielka przestrzeń, małe okna czy cienkie ściany to jednak nie jest coś przez co można przejść. Taka łazienka może być ładna a co najważniejsze funkcjonalna. W tym artykule opiszemy o czym trzeba pamiętać przy urządzaniu małej łazienki.

Projekt

Przy tak małej przestrzeni bardzo ważne jest zrobienie projektu. Nie sztuka jest kupić w salonie najpiękniejsze akcesoria czy płytki ale zagospodarowanie tego pomieszczenia jest już wyzwaniem. Dlatego warto zwrócić się do profesjonalisty, który za zlecenie wykona nam taki projekt. Niektóre jednak firmy oferują klientom darmowe projekty. Nic nie płacimy a dostajemy wykonany projekt wnętrza. Znajdują się w nim jednak akcesoria i meble tylko jednego producenta. Jedną z takich firm jest www.ceramika-domino.pl. Projektant bazując na swoim doświadczeniu stworzy na projekt, który będzie dopasowany do naszych potrzeb oraz pozwoli nam na swobodę w tak małej przestrzeni. Doświadczony architekt z pewnością zna sposoby aby sprytnie umieścić schowki i wnęki w łazienkach.

Głębia pomieszczenia

Ważne jest to aby w tak małym pomieszczeniu nadać mu głębi. Zrobimy to za pomocą białych czy chłodnych kolorów ścian. Są one uniwersalne oraz optycznie powiększają one pomieszczenie. Dodatkowo są modne i sprawią że łazienka będzie wyglądać higienicznie i przestrzennie. Samej głębi pomieszczeniu dodadzą lakierowane elementy, które sprawiają, że będziemy odbijać się jak w lustrze. Połyskliwe płytki, chromowane baterie to idealny sposób na nadaniu głębi łazience. Co do luster to powinny być one jak największe. Jeżeli masz opcję zamontowania tafli, która pokryje znaczną część ściany, warto to zrobić! Mając małą łazienkę warto również pomyśleć o większych płytkach na ścianach. Jest to o tyle przydatne, ponieważ wielkoformatowe płytki sprawiają, że ściana jest niemal jednolita.

Minimalizm

Kolejną bardzo ważną rzeczą w projektowaniu łazienki jest minimalizm. Mała łazienka urządzona z rozmachem i mnogością akcesoriów sprawi, że nie będziemy w niej czuli się komfortowo. Warto dlatego postawić na minimalizm. Dzięki niemu w naszej łazience zawsze będzie panował ład. Minimalizm określa się nie tylko w tym, że używamy to co jest niezbędne ale i również w przechowywaniu innych akcesoriów łazienkowych. Mała widoczność przedmiotów w łazience da temu pomieszczeniu efekt schludności. Nie będzie wtedy miejsca na chaos. Bardzo często małe rzeczy robią robotę więc zadbaj o to, aby np. Dozowniki do mydła oraz pojemnik na inne akcesoria był z tej samej kolekcji lub w zbliżonej do siebie kolorystyce i formie. W małych pomieszczeniach bardzo ważna jest ergonomia. Wpływa na nią odpowiednie odległości pomiędzy sprzętami w pomieszczeniu. Projektant z pewnością dobrze rozplanuje tą przestrzeń sprawiając że będziemy czuć się swobodnie w naszej łazience. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie w łazience, ponieważ również i ona jest ważna.

Jak już zapewne wiecie, nawet gdy mamy małą przestrzeń wszystko jest możliwe. Wystarczy trochę chęci oraz logicznego myślenia aby taki mały metraż dobrze zagospodarować. Warto sięgnąć po pomoc specjalisty, ponieważ to on będzie wiedział jak najlepiej rozstawić wszystkie rzeczy aby pomieszczenie było ergonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *