Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Awatar użytkownika
polina21
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 9:02 pm

Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: polina21 »

Cześć! Ostatnio sporo zastanawiam się nad założeniem własnego biznesu. Nie wiem jednak czy zdecydować się na biznes lokalny, czy na sklep internetowy. Macie w tym doświadczenie i możecie coś poradzić? Dzisiaj rano przeczytałem ten tekst https://kalkuluj.pl/euslugi/elektronika ... iznes.html i muszę wam powiedzieć, że ciekawie opisują oni obydwa przypadki. Co powiecie na ten temat?
Nic nie posiada ten komu brak wizji.

DomowaPani
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 06, 2020 9:34 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: DomowaPani »

Chyba sklep internetowy ma znacznie więcej plusów. Wydaje mi się dużo tańszy w utrzymaniu i bardziej bezpieczny w dobie pandemii. Ja chcę sprzedawać suplementy diety a wy ? Poznajecie bliżej produkty, którymi będziecie handlować ? Ja czytam dużo i ostatnio znalzłam na tej str informacje > tantus/pl/warto-stosowac-suplementy-diety/ dlaczego warto stosować takie suplementy diety :)

Magnetica
Posty: 166
Rejestracja: pn mar 30, 2020 6:50 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: Magnetica »

Musisz pomyśleć o tym jaki biznes bedzie dla Ciebie najlepszy i czy opłaty nie bedą zbyt wysokie. Czytałam tutaj goldentax/com/pl/blog/35-maly-zus-2020.html, że niektóre firmy mają możliwość płacenia małego zusu. Warto sprawdzić to zanim zaczniemy rozkręcać biznes.

Awatar użytkownika
marioneq
Posty: 281
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:37 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: marioneq »

Dla biznesu lokalnego z pewnością przyda Ci się magazyn, a do niego druk magazynowy. Coś takiego znajdziesz tutaj https://www.drukarniasieradzki.pl/produ ... nowa-m-19/ . Tworzyli to doświadczeni specjaliści, dlatego z pewnością będzie to trafiona opcja dla Ciebie. I to dodatkowo za niewielkie pieniądze.
Każdy stary człowiek myśli o sobie jak o sumie udanych podstępów. Każdy młody człowiek widzi w sobie początek świata.

poli6
Posty: 75
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:49 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: poli6 »

Niezależnie od tego na jaki biznes się zdecydujecie, to trzeba znać obowiązujące przepisy i działać zgodnie z nimi. Radze zerknąć sobie tutaj pracabezszefa/pl/biala-lista-podatnikow-vat i poczytać na temat białej listy podatników VAT. Jeśli płacicie swoim kontrahentom kwoty powyżej 15 tysięcy, to należy każdorazowo sprawdzić czy dana firm jest VATowcem i czy rachunek, na który dokonujemy płatności znajduje się na tej liście. Jest to bardzo ważne.

shen
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:21 am

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: shen »

Jeśli zdecydujecie się na biznes internetowy to trzeba się odpowiednio przygotować do transportu towaru do klienta już po sprzedaży. wiadomo, ze rodzaj danego opakowania powinien odpowiadać potrzebom produktów ale jednym z
takich uniwersalnych rozwiązań są z pewnością tego typu kontenery transportowe schoellerallibert/com/pl/news/products/kontenery-transportowe-combo-excelsior-korzyci-na-skal-midzynarodow/. produkty bardzo solidne i wytrzymałe, także na warunki atmosferyczne. Dostępne w różnych rozmiarach.

salet
Posty: 80
Rejestracja: czw lip 30, 2020 1:14 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: salet »

Według mnie należy się przede wszystkim bardzo dobrze nad tym zastanowić i zrobić sobie małe rozeznanie w tej kwestii. Ale tak czy inaczej nie zapominajmy, że nie ważne jaki rodzaj biznesu wybierzemy ważne aby dbać o każdy jego szczegół. Chociażby takie wystawianie faktur w cale łatwe nie jest. Dlatego też warto wiedzieć jak wystawić w razie czego taką fakturę korygującą. Ja znalazłam faktura korygująca przykład i dzięki temu udało mi się uniknąć dość sporej wpadki.

Dżej89
Posty: 152
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:13 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: Dżej89 »

Jestem małym przedsiębiorcą, który działa głównie w okresie letnim. Nie jest dla mnie łatwą sprawą utrzymać się, bo konkurencja depcze po piętach. Myślę więc o tym, jak zaskoczyć gości i wyszło na to, że może czas na coś nowego. Może na lato warto inwestować w sprzęt do lodów? Muszę tylko sprawdzić, jak wygląda przechowywanie lodów .

kamilka45
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 30, 2020 2:52 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: kamilka45 »

Jak dla mnie biznes internetowy jest lepszy niż lokalny, więcej można na nim zyskać teraz w czasie pandemi, bo wiele osób kupuje w sieci. Warto pomyśleć tutaj o dobrym systemie płatności takich jak ten dotpay/pl/ , ponieważ wiele ludzi zwraca uwagę na bezpieczeństwo przy zakupach w sklepach online.

Awatar użytkownika
marioneq
Posty: 281
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:37 pm

Re: Biznes lokalny czy sklep internetowy?

Post autor: marioneq »

Mi się wydaje, że sklep internetowy to lepsze rozwiązanie. Ja na przykład ostatnio kupiłem sobie taką solidną nitownicę http://norsteel.pl/nitownice-do-nitonak ... op-reczne/ . Nigdy czegoś takiego nie kupiłbym w sklepie lokalnym. Takie jest tutaj moje zdanie.
Każdy stary człowiek myśli o sobie jak o sumie udanych podstępów. Każdy młody człowiek widzi w sobie początek świata.

ODPOWIEDZ