Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka jest takim momentem w naszym życiu, który na pewno zapamiętamy na bardzo długi czas. Przy przeprowadzce najbardziej liczy się oczywiście dobra organizacja. Im lepiej to wszystko zorganizujemy tym większą mamy pewność, że wszystko się uda i nie spotkają nas żadne niespodzianki. W tym artykule sprawdzisz jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę.

Przeprowadzka nie wiąże się tylko z przeniesieniem rzeczy ale z ogromem spraw organizacyjnych. Wszystko co robimy musimy dokładnie zaplanować aby nie pojawiły się żadne opóźnienia czy inne utrudnienia.

Powiadom kogo trzeba

Przeprowadzki oczywiście nie organizujemy na szybko. Najlepiej jest załatwiać ją znacznie wcześniej. Powinniśmy zacząć od powiadomienia kogo trzeba czyli na przykład operatora telekomunikacyjnego. Ważne jest to aby wypowiedzieć po prostu umowę. Chodzi tutaj o internet, telefon stacjonarny czy telewizję. Warto więc pomyśleć o tym przed przeprowadzką. Większość takich firm wymaga powiadomienia przynajmniej miesiąc przed wyprowadzką. Dlatego ważne jest to aby pomyśleć o tym przed opuszczeniem starego domu. To samo tyczy się przeróżnych urzędów. Tym bardziej wtedy kiedy wyprowadzamy się do innego kraju i nie będziemy mogli załatwić czegoś ze starego miejsca zamieszkania.

Termin przeprowadzki

Jeżeli zamierzasz skorzystać z firmy przeprowadzkowej warto ich powiadomić dużo wcześniej. Może się przecież okazać, że w danym dniu nie będą mogli oni Ci pomóc, a wtedy będą pojawiać się opóźnienia. Bardzo ważne jest zarezerwowanie danego dnia kiedy odbywać będzie się przeprowadzka. Przedstaw firmie swoje oczekiwania oraz dowiedz się w ile osób przyjadą oraz ile miejsca będą posiadać w samochodzie. Jeśli możesz poprosić znajomych czy rodzinę o pomoc to warto czasem to zrobić, ponieważ pozwala to na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy.

Myśl co pakujesz

Oczywiste jest to, że większość z nas posiada przedmioty, których i tak nie używamy. Często nie będziemy ich używać przez bardzo długi czas ale trzymamy je po to “bo mogą się kiedyś przydać”. Warto zrobić przed przeprowadzką porządki w swoich rzeczach i posegregować je na te, które faktycznie używamy i na te, które chcemy wyrzucić. Dzięki temu w nowym domu pozbędziemy się starych śmieci, które tylko zajmują miejsce.

Dokumenty i podręczny bagaż

Podczas przeprowadzki jedną z ważniejszych rzeczy jest bagaż podręczny. Pomoże on nam w przypadku kiedy w nowym mieszkaniu pierwszego dnia nie wypakujemy wszystkiego (a często się to zdarza). W takim bagażu powinniśmy mieć szczoteczkę, pastę do zębów, kosmetyczkę, piżamę, leki oraz parę ubrań na przebranie. Również ważne jest wzięcie wszystkich dokumentów oraz kluczy. Trzeba ich pilnować, ponieważ w zawirowaniu podczas wyprowadzki może nam coś umknąć.

Gdy masz jeszcze czas, to zanim opuścisz mieszkanie sprawdź każdy zakątek, otwórz każdą szafkę. Być może znajdziesz coś co wcześniej Ci umknęło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *