Jak wybrać najlepszy narożnik do salonu?

Jak wybrać najlepszy narożnik do salonu?

Śmiało można powiedzieć, że narożnik to obecnie najpopularniejsze wyposażenie klasycznych oraz nowoczesnych salonów. Te praktyczne meble znajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. W ostatnich latach wyparły one tradycyjne kanapy, sofy oraz wersalki. Są to meble przede wszystkim funkcjonalne. O czym trzeba wiedzieć przed zakupem narożnika, żeby wybrać ten najlepszy? Tego dowiecie się poniżej!

Podstawowym zadaniem narożnika jest oczywiście umożliwienie komfortowego wypoczynku. Ma on również drugą funkcję. Pełni on swego rodzaju funkcję dekoracyjną w naszym salonie. Narożniki są często największymi meblami w pomieszczeniu, dlatego skupia on uwagę wszystkich odwiedzających oraz domowników. Jest to miejsce, w którym oglądamy filmy, rozmawiamy czy spotykamy się ze znajomymi.

Ustal potrzeby Twoje oraz domowników

Na samym początku warto zdecydować, do czego duży narożnik jest nam tak naprawdę potrzebny. Dzięki temu ustalimy budżet, jaki mamy do zagospodarowania oraz wybierzemy rodzaj narożnika. Jeżeli komuś zależy na funkcjonalności, powinien wybrać narożnik duży, z funkcją spania oraz innymi ciekawymi funkcjami. Możemy zdecydować się na dodatkowe pojemniki na pościel, wygodne zagłówki czy półki, które mogą później stworzyć biblioteczkę.

Warto także wybrać odpowiedni materiał obiciowy narożnika. Jeżeli posiadamy zwierzęta lub dzieci, warto zdecydować się na taki materiał, który będzie łatwy w utrzymaniu w czystości. Jeżeli zależy nam bardziej na elegancji, można wybrać skórę. Warto jednak mieć na uwadze, że ten rodzaj obicia będzie wymagał od nas więcej uwagi. Chcąc postawić bardziej na funkcji dekoracyjnej, możemy zainwestować w narożnik o dynamicznych kształtach, tapicerowany lub o rzucającej się w oczy kolorystyce.

Wielkość narożnika

Jest to kolejna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie dużego narożnika. Ten mebel wypoczynkowy musi być przede wszystkim komfortowy. Zadaniem narożnika jest pomieszczenie nawet kilkuosobowej rodziny lub całego grona znajomych. Warto więc wcześniej zmierzyć, jaka długość narożnika będzie nam potrzebna. Wystarczy użyć do tego zwykłej metrówki.

Trzeba mieć na uwadze to, że narożnika nie może przytłaczać i zastawiać ciągu komunikacyjnego. Jeżeli będzie on utrudniał przemieszczenia się po salonie, nie będzie to dobry wybór.

Styl narożnika

Jak zapewne wielu z nas wie, wygląd mebla ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o aranżację wnętrza. Narożnik jest wyposażeniem reprezentacyjnym, dlatego jego zakup musi być dobrze przemyślany. Nie warto kierować się ceną przy zakupie takiego mebla. Tańsze modele są wykonane z gorszych jakościowo materiałów, co może nam bardzo przeszkadzać po upływie jakiegoś czasu.

Narożnik musi także współgrać z resztą pomieszczenia oraz wyposażeniem, które w nim się znajduje. W ofercie różnych producentów można znaleźć narożniki do stylów nowoczesnych, klasycznych czy rustykalnych. Powinniśmy dobierać odpowiedni model, do innych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Co zrobić, jeżeli nie mamy żadnego pomysłu? Wybierzmy wtedy model o standardowych rozmiarach i w neutralnym kolorze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *