Transport HDS - czym jest?

Transport HDS – czym jest?

Zapewne wielu z was zastanawia się co oznacza skrót HDS. Jest to Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Do transportu HDS najczęściej używa się samochodu ciężarowego, który ma zamontowany specjalny żuraw, który jest nazywany też przeładunkowym. Te samobieżne urządzenia służą do załadunku i rozładunku materiałów.

Charakterystyka transportu HDS

Roboczą częścią takiego żurawia jest obrotowe ramię dźwigu. Dzięki niemu możemy bez problemu przenosić różnego rodzaju ciężkie elementy. Sam dźwig jest napędzany pompą hydrauliczną. Jeżeli chodzi o pompę, to ona jest natomiast zasilana silnikiem spalinowym pojazdu, do którego przytwierdzony jest dźwig. Takie urządzenie potrafi udźwignąć od 2,5 do 16 ton. Jego ramię może się wysunąć do 12 metrów. Samochody z dźwigami posiadają również specjalne wysuwane podpory boczne, które zwiększają stabilność całej konstrukcji.

Oczywiście do obsługi takiej maszyny potrzebne są nam specjalne uprawnienia i zdanie odpowiedniego egzaminu. Osoba, która chce obsługiwać taką maszynę musi być pełnoletnie I mieć uprawnienia do prowadzenia pojazdu kategorii C. Dodatkowo potrzebne będzie oświadczenie od lekarza o stanie zdrowia.

Transport HDS umożliwia bardzo wszechstronny transport ciężarowy. Takie urządzenia są wykorzystywane w przemyśle oraz budownictwie, ale nie tylko. Dzięki nim możemy bez problemu załadowywać i rozładowywać palety, kleje, cegły, pręty stalowe, płyty betonowe i wiele więcej! Taka technologia jest również bardzo często używana przez samorządy. Żurawie mogą służyć do wywozu śmieci lub być wykorzystywane przez straż pożarną. Dźwig świetnie sprawdza się przy opróżnianiu dużych śmietników lub podnoszeniu zawalonych drzew z drogi.

Najczęściej transport HDS wykorzystuje się, jeżeli mamy do czynienia z specyficznym zleceniem. Nie wszystkie firmy transportowe posiadają potrzebny typ transportu, dlatego HDS może być świetnym rozwiązaniem. Dzięki niemu możemy załadować i wypakować ciężki towar bez użycia większych maszyn. Całe ramię dźwigu obraca się, przez co posługiwanie się taką maszyną jest bardzo wygodne.

Cena za usługi HDS

Cena za usługi UDS jest również bardzo ważna. To właśnie ona jest czynnikiem zapalnym dla wielu klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Na początku trzeba się zastanowić nad tym, jak przedstawiają się nasze potrzeby. Sprawdź więc, jakiego rodzaju transport jest potrzebny w Twoim przedsiębiorstwie lub gospodarstwie. Zastanów się nad tym, czy interesować Cię będzie współpraca na stałe, czy może usługa jednorazowa. Wszystko to należy wziąć pod uwagę, ponieważ od tego będzie zależeć kwota, jaką będziesz musiał zapłacić za usługę.

Ostateczna kwota może jednak okazać się o wiele mniejsza niż jakbyśmy skorzystali z dźwigu wieżowego czy innych większych urządzeń. Dzięki HDS możemy przenieść materiały o nietypowych gabarytach praktycznie w każde miejsce. Nie musimy zatrudniać dodatkowo innych osób czy urządzeń, które pomogłyby nam w transporcie naszego ładunku. Wystarczy nam jedna firma, która ma wszystko pod ręką. Przy wyborze odpowiedniej oferty, warto je ze sobą wcześniej porównać i wybrać tą najlepszą. Pamiętajmy również o sprawdzeniu różnych opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *