Zastosowanie taśmy LED w salonie i kuchni

Zalety taśmy LED można wyliczyć bez końca. Taka taśma jest elastyczna i pozwala na oświetlenie różnych kształtów. Można samemu wybrać długość jaką chcemy oświetlić. Są tanie i ekonomiczne. Poniżej przedstawimy kilka miejsc w salonie i kuchni, w których można użyć takiego oświetlenia.

Salon

Salon jest najczęściej reprezentacyjnym pomieszczeniem naszego mieszkanka. To tam spędzamy czas z rodziną lub przyjaciółmi. To tam zapraszamy gości do naszego domu. Ludzie często spędzają dużo czasu, aby odpowiednio udekorować salon i podkreślić jego akcenty. Tu można najczęściej spotkać zastosowane paski LED w celu dekoracyjnym.

Podwieszany sufit. Jest to miejsce, które często chcemy zaakcentować, jeśli ktoś posiada je we własnym mieszkaniu. Dlatego często używa się do tego taśm LED. Jeśli taśma ma spełniać tylko rolę dekoracyjną to wybiera się taśmę o słabszych diodach i mniejszym zagęszczeniu. Są one najtańsze i bardziej ekonomiczne. W przypadku roli praktycznej, w której ma być to główne źródło oświetlenia pokoju to należy wybrać mocniejsze diody o gęstszym zagęszczeniu. Można tu wybrać jednokolorowe taśmy lub taśmy LED RGB, które pozwalają na zmianę koloru światła. Takie oświetlenie może zapewnić odpowiedni klimat na wieczór tylko we dwoje lub na małą imprezkę ze znajomymi.

Podświetlenie witryn, obrazów i rzeź można uzyskać za pomocą taśm LED. Tak naprawdę, wszystkie elementy dekoracyjne w naszym salonie, które chcemy wyeksponować, można podświetlić za pomocą pasków LED. Można tu wykorzystać najsłabsze taśmy dostępne na rynku, jeśli chcemy tylko zaznaczyć obecność tych rzeczy w naszym salonie. Mogą to być obrazy lub rzeźby czy ramki na zdjęcia.

Dobrym pomysłem może się okazać także podświetlenie naszej sofy. Często stoi ona w centralnym miejscu naszego salonu i jest jednym z ważniejszych mebli. Obecnie na rynku można kupić sofę już z wbudowanymi diodami lub dokupić taśmę samemu i podświetlić od dołu. Tutaj można użyć taśmy z diodami o dowolnej jasności. Jednak ważne jet zagęszczenie.. Musi być ono duże, aby dało jak najlepszy efekt.

Jeśli nasz telewizor nie posiada podświetlenia to sami możemy je wykonać z pasków LED. W ten sam sposób możemy oświetlić sprzęt audio oraz inne sprzęty RTV.

Kuchnia

W kuchni także można spotkać taśmy LED użyte w celach dekoracyjnych lub bardziej praktycznych.

Jednym z miejsc, w których najczęściej stosuje się taśmy LED w kuchni, to oświetlanie blatu. Taką taśmę można zamontować pod szafkę, która znajduje się nad blatem. Jeśli takie oświetlenie ma pełnić rolę tylko dekoracyjną to można wybrać taśmy słabsze o małym zagęszczeniu. W przypadku roli bardziej praktycznej należy wybrać mocniejsze taśmy, dzięki czemu będziemy mogli pracować o każdej porze bez zapalania głównego oświetlenia.

W kuchni można także dolne szafki podświetlić od spodu taśmami LED. Dzięki temu będą wyglądały jakby były zawieszone w powietrzu. Oprócz tego można podświetlić wnętrze każdej szafki. Na pewno jet to dobra opcja dla osób, które buszują w kuchni wieczorami i nocami.

Jeśli nasza kuchnia jest połączona z jadalnią to można też podświetlić za pomocą pasków LED ciemniejsze miejsca, aby miejsce stało się przytulniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *